Teatame, et meie veebisait kasutab küpsiseid, et koostada statistikat, mis aitab meil pakkuda teile meie saidi parimat kogemust. Kui soovite, saate lisateavet või lülitage need välja. Klõpsates nupul "Nõustu", nõustute küpsiste kasutamis Präänikute poliitika

Kuidas valmib leib

1. Rukkileiva valmistamisaeg kuni ahju panekuni võib kesta kuni kolmkümmend tundi
1

Rukkileiva valmistamisaeg kuni ahju panekuni võib kesta kuni kolmkümmend tundi

Rukkileiva valmistamisaeg kuni ahju panekuni võib kesta kuni kolmkümmend tundi. Nii pika valmimisprotsessi jooksul ilmnevad imepärased lõhnad ja maitsed, mis tekivad rukkijahu paisumisel. See on aeg, mis on vajalik selleks, et valmiks leib, mis on just kui kodus küpsetatud. See MEISTRITEOS, mis on pärit  juba ammustest aegadest, annabki leivale erilise maitse ja kvaliteedi.

2. Igat pätsi vormitakse käsitsi, mitu korda paitades ja silitades
2

Igat pätsi vormitakse käsitsi, mitu korda paitades ja silitades

Rukkijahu pätsikesed on käsitsi valmistatud ja selle loomise protsessis  on neid mitmeid kordi paitatud ja silitatud, küll sõtkumise, vormimise ja pakkimise ajal.

Leiva teekond algab

  • taigna valmistamisega.  Leiva teekond algab taigna valmistamisega, mille aluseks võetakse rukkijahu. Köömned koos rukkilinnasega kõrvetatakse keeva veega, et leib püsiks kauem värske, aromaatne ja omapärase maitsega. Sellega on leiva keskosa elastsem ning ühtlasema struktuuriga.
  • tainas hapneb puust leivakünades
  • seejärel tainast sõtkutakse
  • igat pätsi vormitakse käsitsi, mitu korda paitades ja silitades. See ammustest aegadest pärinev pagarite meistrinipp on kasutusel ka "Pärnamäed" pagariäris
  • peale seda iga pruuniks küpsetatud leivapätsi „teekond” jätkub teiste leibade kõrval poeriiulil.
3. See ammustest aegadest pärinev pagarite meistrinipp on kasutusel ka "Pärnamäed" pagariäris
3

See ammustest aegadest pärinev pagarite meistrinipp on kasutusel ka "Pärnamäed" pagariäris

Seega lubame endale õelda, et meie tootmises on säilitatud esivanemate leiva küpsetamise traditsioonid, mis tänapäevaste tehnoloogiatega kenasti koos elavad ja lubavad küpsetada erilist leiba, millist võib kohata ainult  selles maailma osas.